Gailestingumas

Palaiminti gailestingieji: jie susilauks gailestingumo.
Mato 5, 7

Kai aš stosiu prieš Dievą, ko daugiau man tada reikės, jei ne Dievo gailestingumo? Aš esu Jo nevertas. Mano malda vis per silpna. Mano gyrius skurdus, nepakankamas dangui. Mano tikėjimas kartais svyruoja it nendrė. Mano viltis greitai išblėsta. Mano meilė labai ribota, o taip pat kantrybė. Kuo gi galėsiu didžiuotis stovėdamas Jo akivaizdoje? Kai įsivaizduoju, kad turėsiu atsiskaityti už kiekvieną žodį, kiekvieną mintį, visus jausmus ir veiksmus, tada tampu be galo nereikšmingas. Kaip gerai, kad Jėzus ištrynė iš mano Gyvenimo aprašymo visa, kas bloga! Dabar jis trumpas, liko tik tai, kas gera.
Man reikės Dievo gailestingumo, kai stovėsiu Jo akivaizdoje. Man reikia jo ir tuomet, kai rytais pradedu naują dieną; kai suplanuoju kažką, kas pranoksta mano jėgas; kai vairuoju automobilį ir kai man reikia apsaugos; kai auginu berniukus; ir kai aš… nesvarbu, ką darau – man visuomet reikia Jo gailestingumo!
Kaip gerai, kad Jis sako man „taip“ ir kad aš tapau Jo vaiku. Kaip gerai, kad mano kaltė nuplauta ir sumokėta Jėzaus. Kaip gerai, kad jis suteikia man savo Šventąją Dvasią, jog galėčiau Jį suprasti, skaityti Bibliją, tikėti ir melstis, turėti naują viltį, paguodą ir jėgą! Jo gailestingumas man naujas kiekvieną rytą! Ar sergu, ar liūdžiu, Jis manęs pasigaili. Kai man gresia pavojus, Jo apsauganti ranka apglebia mane. Jo gailestingumas apjuosia mano gyvenimą! Kur anksčiau buvo tamsa, dabar šviesu. Kur buvo beviltiškumas ir vienišumas, dabar yra Jis.
Kuo didesnis Jėzus mumyse, tuo labiau mus nudažo Jo savybės. Taip mes galime pradėti mylėti sunkius žmones. Energinga meilė – štai kas yra gailestingumas! JIS buvo gailestingas įvairiems atstumtiesiems. Kupinas užuojautos JIS gydė ligonius ir  nugalėjo žmonėse tamsą. Jo gailestingumas turi tapti mūsų gailestingumu, mes norime sutikti aplinkinius taip, kaip JIS – mumyse turi karaliauti Jėzaus meilė!

Ačiū, Jėzau, kad manęs pasigaili! Kurgi aš būčiau, jei nebūtum manęs suradęs? Tau skirta manyje augti, manyje turi dominuoti Tavo meilė žmonėms. Aš nuoširdžiai kitų pasigailėsiu ir mokysiuosi gailestingumo taip, kaip Tu pasigailėjai manęs ir visų kitų žmonių. Ačiū, Jėzau, kad manęs pasigailėjai!!!

Biblijos skaitinys šiandien: Psalmė 48, 1–15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *